iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

 

Układając nasze włosy bardzo często wzorujemy się na gwiazdach estrady lub aktorkach filmowych. Zwłaszcza jeśli szykuje się wielkie wyjście. Ich styl zachwyca, a każda zmiana fryzury powoduje, że wyglądają olśniewająco.
 
Zdajemy sobie sprawę z tego, iż nad ich stylizacjami pracuje sztab specjalistów: fryzjerów i stylistów, którzy dopracowują skrupulatnie każdy szczegół. Potrafią stworzyć fryzury niczym z bajki. Często stylizacje przypominają raczej dzieła sztuki aniżeli uczesanie włosów. Czy można, więc stworzyć w domowym zaciszu fryzurę na miarę gwiazdy? Poszukajmy zatem odpowiedzi na to pytanie.
 
Ostatnio pewna pani zapytała mnie czy możliwe jest wykreowanie w zaciszu domowym takiej fryzury jaką nosi obecnie znana aktorka pani Małgorzata Kożuchowska i w jaki sposób to zrobić. Pani Małgorzata uważana jest od dawna za ikonę stylu i elegancji. Potrafi zachwycić swoim wyglądem nie tylko na wielkich galach i uroczystościach, ale również na co dzień. Wiele kobiet chce naśladować jej styl. Małgorzata Kożuchowska udowodniła, że krótkie, ale dobrze ścięte włosy mogą przechodzić wiele modyfikacji. Wierna jednej barwie włosów ciągle eksperymentuje z uczesaniami.
 
Blond włosy stanowią jej znak rozpoznawczy. Dowiodła, że lubi eksperymentować z włosami, a jej metamorfozy były często zaskakujące i szokujące, czego przykładem jest kok-bułka autorstwa Jagi Hupało, w którym pojawiła się na gali rozdania telekamer w 2004 roku. Można odważyć się na stwierdzenie, iż jest to kobieta-kameleon.
 
Pani Małgorzata stanowi inspirację dla wielu kobiet, dlatego tak wiele z nas próbuje brać z niej przykład. Ostatnio znów zaszokowała swoich fanów nową fryzurą, mianowicie na jej głowie pojawił się punkowy irokez. Aktorka stara się podążać za najnowszymi trendami w modzie. Natomiast irokezy są już modne od pewnego czasu za granicą. Goszczą na głowach gwiazd kina czy też muzyki. Jeżeli chcemy sobie zafundować taką fryzurę w salonie fryzjerskim musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 350 zł. Dzięki tej fryzurze aktorka zerwała z wizerunkiem grzecznej dziewczynki, a dodała sobie odrobinę „pazura”.
 
Irokez może być wykonany zarówno z włosów krótkich jak i długich. Irokez Małgorzaty Kożuchowskiej wykreowany został z krótkich włosów. Wobec tego bardzo ważne jest strzyżenie kosmyków. Po bokach muszą być one krótkie, natomiast na środku głowy, zarówno z przodu jak i z tyłu, ich długość powinna wynosić około 7 cm. Te dłuższe musimy odpowiednio wystylizować. W tym celu możemy zastosować takie kosmetyki jak żel, pianka czy guma. Kobiety o krótkich włosach, które wolałyby uniknąć takiego strzyżenia mogą jedynie wymodelować włosy na środkowej części głowy, a te po bokach pozostawić bez zmian. Z kolei panie o długich pasmach powinny poprosić o pomoc fryzjera bądź też przyjaciółkę.
 
A o to kilka przykładów jak wykonać takiego irokeza. Pierwszy irokez a’la Małgorzata Kożuchowska jest wystylizowany z włosów krótkich. Na początek włosy należy umyć i dokładnie wysuszyć. Włosy po bokach, w zależności od preferencji można przyciąć bardzo krótko lub zostawić odrobinę dłuższe.  Dłuższe pasma na środku głowy zaczesujemy do tyłu i spryskujemy żelem w sprayu. Włosy z nad czoła należy natapirować u nasady, natomiast wierzch fryzury przygładzić szczotką. Całość utrwalamy mocnym lakierem.
 
Właścicielki włosów półdługich muszą zebrać włosy z nad czoła i natapirować. Wszystkie pasma zarówno te po bokach jak i na środku głowy należy zaczesać do tyłu. Natomiast wierzchnią warstwę musimy delikatnie przygładzić szczotką. Kosmyki związujemy w koński ogon. Natomiast warstwę pasm tuż nad szyją zostawiamy rozpuszczoną. Kucyk zwijamy w węzełek i upinamy wsuwkami. Potem wyciągamy z niego pojedyncze pasma i mocno tapirujemy. Bardziej odważne panie mogą dodać fryzurze ekstrawagancji poprzez namalowanie kolorowym żelem pasków, a nad uchem mogą wpiąć piórko, które podkreśli indiański charakter uczesania.
 
Z długich pasm również możemy wystylizować irokeza. Umyte i suche włosy dzielimy na pasma. Następnie zwijamy je w ruloniki i upinamy na szczycie głowy. Pasmo z nad czoła należy zwinąć luźno i natapirować u nasady. Na koniec fryzurę lakierujemy.
 
Irokez to fryzura, która świetnie prezentuje się zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjścia. Uczesanie to zmienia całkowicie wizerunek kobiety, dodaje charakteru. Staje się ona bardziej drapieżna. Irokez może być interpretowany na wiele sposobów. Odsłania kreatywną osobowość, ekspresję młodości, wrażliwość i siłę.

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-03-30 12:09
Ogólne włosy, fryzura, krótkie, Kozuchowska, irokez Komentarze (0)

Komentarze